• en
  • ru
  • ar
  • fa

کلینیک لاغری در پاسداران

دسامبر 10, 2019

لاغری موضعی (غیر تهاجمی)  :

روش های درمانی : RF – CAVITATION – VACUM

RF – VACUM

روش لاغری با آر اف با سوختن سلول‌های چربی در لایه‌های چربی زیر پوست انجام می‌شود. بافت همبند سست غالباً از سلول‌های چربی و انرژی ذخیره شده به شکل لیپید (چربی) تشکیل شده است. گرمای حاصل از روش لاغری با آر اف باعث می‌شود که سلول‌های چربی، اسید چرب در سیستم لنفاوی ترشح کنند که مانند یک فیلتر برای بدن عمل می‌کند . زمانی که اسیدهای چرب از سلول‌های چربی تراوش کرد باعث جمع شده بدن و لاغر شدن آن می‌شود .

لاغری با آر اف و سوزاندن چربی‌ها با استفاده از این روش بی‌خطر و مطمئن است .

به کمک روش آر اف می‌توان قسمت‌های مختلف بدن را تغییر شکل داد که برخی از این قسمت‌ها عبارتند از:

شکم و پهلو

ران ها

باسن

صورت و گردن ( شامل غبغب )

بازوها

در هنگام انجام فرایند شما احساس گرمای شدیدی در پوست خود می‌کنید که اصلاً برای شما غیرقابل‌تحمل نیست و باعث ایجاد درد و ناراحتی نمی‌شود. پزشک در هنگام انجام فرایند با شما صحبت کرده تا مطمئن شود که فرایند لاغری با آر اف به خوبی و به درستی در حال انجام است. دستگاه لاغری با آر اف یک سر سردکننده دارد که برای کاهش گرما و افزایش راحتی بیمار به کار برده می‌شود .

مدت زمان اجرای فرایند به ناحیه تحت درمان بستگی دارد و معمولاً بین 30 تا 120 دقیقه طول می‌کشد. در خلال جلسه مشاوره پزشک برای شما توضیح خواهد داد که جلسات درمانی شما چقدر طول می‌کشد .

در جلسه اول لاغری با دستگاه آر اف می‌توان 2.5 تا 3 سانتیمتر از سایز چربی ‌ها کم کرد و طی 8 جلسه می‌توان بیش از 11 سانتی‌ متر سایز کم کرد .

تعداد جلسات مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب توسط پزشک تعیین می‌شود. تعداد جلسات درمانی به ناحیه تحت درمان بستگی دارد و معمولاً بین 8 تا 10 جلسه درمانی، یک یا دو مرتبه در هفته باید انجام شود

زمان دست‌یابی به نتایج مطلوب به نوع بدن و ناحیه تحت درمان بستگی دارد. بیشتر مردم پس از دو جلسه درمانی می‌توانند نتایج حاصل از فرایند لاغری با آر اف را مشاهده کنند. ادامه درمان مطابق با توصیه پزشک می‌تواند باعث دوام نتایج از 12 تا 18 ماه شود. به هر حال دوام نتایج به سبک زندگی، رژیم غذایی، سن و عوامل ژنتیکی بستگی دارد. در صورت نیاز می‌توانید برای حفظ نتایج درمان را ادامه دهید .

مراقبت ها بعد از انجام RF :

شما باید برای تحریک سیستم لنفاوی و سیستم دفع ادرار ورزش های سبک انجام دهید

قبل و بعد از انجام آر اف باید 1.5 تا 2 لیتر آب بنوشید و حداقل 3 روز پس از عمل باید روزانه 2 لیتر آب بنوشید

از یک رژیم غذایی کم چرب ، با پروتئین ، قند و شیرینی کم پیروی کنید

پوست خود را مرطوب نگه دارید

ممکن است شما پس از انجام فرایند لاغری با دستگاه آر اف نیاز بیشتری به دفع ادرار داشته باشید زیرا سیستم لنفاوی شما تحریک شده و سلول‌های چربی شکسته شده از طریق کبد متابولیزه شده و از طریق ادرار دفع می‌شوند. شما باید حتماً مقادیر زیادی مایعات بنوشید تا بدن بتواند این مواد را دفع کند .

 

کویتیشن

کویتیشن در واقع یک روش بدون نیاز به جراحی برای از بین بردن چربی های جمع شده در سطوح مختلف بدن است. امواج اولتراسوند با فرکانس های صوتی خود، تکان هایی در چربی های بدن ایجاد می کنند، امواجی که گوش انسان قادر به شنیدن آنها نیست ولی چنان تکانی در بافت چربی ها ایجاد می کند که سلول های چربی نمی توانند در مقابل آن مقاومت کنند و در نتیجه شکسته و به حالت مایع در می آیند و سپس بدن آنها را برای سوختن دربدن یا دفع درکبد آماده می کنند.

پس از انجام کویتیشن معمولا استفاده از یک رژیم غذایی کم کالری همراه با نوشیدن یک و نیم لیتر آب، قبل و بعد از هر مرحله درمان در این روش توصیه می شود. دریافت کافی آب، ضروری ترین قسمت برای دفع چربی های زاید آزاد شده از این روش و دفع آنها از طریق ادرار است .

در صورت پاسخ دهی بدن بیمار به کویتیشن ، به تشخیص پزشک معالج برای دستیابی به بهترین نتیجه از کویتیشن لازم است که هر فرد حداقل یک دوره کامل 8 تا 12 جلسه ای را پشت سر بگذارد. شایان ذکر است که جلسات به صورت هفتگی خواهند بود.

در روش کویتیشن سلولهای چربی با امواج فرا صوت مورد فشار قرار گرفته و ایجاد حباب در درون این سلولها باعث پارگی غشای سلول چربی می شود در نتیجه محتویات داخل سلول به بیرون ریخته می شود و از راه کبد و ادرار دفع می گردد.

لازم به ذکر است عملیات کویتیشن فقط در نواحی شکم و ران که تجمع چربی زیاد است مورد استفاده قرار میگیرد .

درمان کویتیشن در دوران بارداری یا در دوران اقدام به بارداری یا در زمان استفاده از داروهای ناباروری توصیه نمیشود .

بعد از زایمان یا در دوران شیر دهی استفاده نمیشود .

درمان کویتیشن در صورت ابتلا به هرگونه بیماری قلبی عروقی و وجود پیس‌میکری (ضربان ساز) در بدن یا هر وسیله الکترونیکی در داخل بدن ، توصیه نمیشود .

مراقبت ها بعد از انجام کویتیشن :

بعد از انجام درمان، فرد باید به میزان 30 دقیقه روی تردمیل برود و یا پیاده روی تند انجام دهد
پیش درمان با این دستگاه باید مقادیر زیادی (درحد تحمل) آب نوشید

رعایت رژیم غذایی مناسب همراه آن، به نتایج چشمگیر آن کمک می کند

 

لاغری موضعی ( تهاجمی ) :

پیکرتراشی :

پیکر تراشی یکی از روش های تناسب اندام و از بین بردن چربی ها می باشد. روش های مختلفی برای پیکر تراشی بدن وجود دارد که همواره پزشک با توجه به شرایط ، وزن، میزان چربی و فاکتور های دیگر یکی از روش ها یا ترکیبی از دو روش را به شما ارائه می دهند .

انتخاب روش پیکر تراشی با توجه به نظر پزشک شما می باشد .