همین الان وقت بگیرید 22798498

پرکننده های پوستی
فیلرهای پوستی تزریقی هستند که چین و چروک و خطوط روی صورت شما را صاف می کنند. انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی معمولاً پرکننده های پوستی را در نواحی اطراف چشم، دهان و بینی شما تزریق می کنند. این عمل زیبایی معمول معمولاً فوراً نتیجه می دهد و می تواند ماه ها یا سال ها طول بکشد.

چرا از فیلرهای پوستی استفاده می شود؟
با افزایش سن، بدن شما شروع به از دست دادن کلاژن می کند. کلاژن ماده مهمی است که در سراسر بدن شما وجود دارد، از جمله در پوست، ماهیچه ها، استخوان ها و بافت های همبند. کاهش مقدار کلاژن در پوست باعث شلی پوست (شل شدن) و کاهش حجم می شود. پوست نازک تر می شود، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و شروع به افتادگی می کند.

می توانید فیلرهای پوستی را برای موارد زیر انتخاب کنید:

به پوست افتاده حجم دهید.
ویژگی های صورت خود را متقارن تر کنید.
لب ها و گونه ها را حجیم کنید.
چروک ها و چین های صورت خود را صاف کنید.
برخی از داروهای تجویز شده برای درمان شرایط پزشکی مانند HIV و ایدز می توانند باعث لاغری صورت شما شوند. برخی افراد پس از مصرف این داروها برای بازگرداندن حجم به صورت خود پرکننده های پوستی را انتخاب می کنند.

پرکننده های پوستی چقدر رایج هستند؟
پرکننده های پوستی بسیار رایج هستند. هر سال در ایالات متحده، بیش از 3 میلیون نفر انتخاب می‌کنند که از پرکننده‌های پوستی استفاده کنند.

انواع فیلرهای پوستی چیست؟
انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد. علاوه بر پرکننده‌های «خارج از قفسه» که از مواد مصنوعی (مواد ساخت بشر) و موادی که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارند، استفاده می‌کنند، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند از چربی بدن شما استفاده کنند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی این روش را “پیوند چربی اتولوگ” می نامند، جایی که چربی را از یک قسمت بدن شما خارج کرده و به صورت شما تزریق می کنند.

انواع پرکننده های خارج از قفسه عبارتند از:

اسید هیالورونیک (HA) یک اسید طبیعی است که در پوست شما وجود دارد. به پوست شما حجم می دهد و آن را هیدراته نگه می دارد. با افزایش سن، بدن شما تولید اسید هیالورونیک را متوقف می کند. نتایج حاصل از تزریق HA معمولاً شش ماه تا یک سال باقی می ماند. Restylane® یک نوع پرکننده معمولی HA است.
هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA) نوعی پرکننده است که از ماده ای تشکیل شده است که در استخوان های شما وجود دارد. نتایج حاصل از این پرکننده ها معمولاً حدود یک سال باقی می ماند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی معمولا از پرکننده های CaHA برای چین و چروک های عمیق تر استفاده می کنند. نمونه هایی از پرکننده های CaHA عبارتند از Radiesse®.
پلی ال لاکتیک اسید (PLLA) ماده ای است که به بدن شما کمک می کند تا کلاژن خود را بسازد. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی معمولا از اسید پلی ال لاکتیک برای صاف کردن چین و چروک های عمیق روی صورت شما استفاده می کنند. نتایج می تواند دو سال یا بیشتر طول بکشد. از انواع پرکننده های PLLA می توان به Sculptra® اشاره کرد.
پرکننده های پلی متیل متاکریلات (PMMA) از کلاژن و گلوله های بسیار کوچکی تشکیل شده اند که پس از تزریق پزشک در زیر پوست شما باقی می مانند. توپ ها به پوست شما حجم می دهند و آن را محکم نگه می دارند. Bellafill® یکی از انواع پرکننده PMMA است.
ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما انواع پرکننده های پوستی را بررسی می کند و گزینه مناسب برای شما را مورد بحث قرار می دهد. با آنها در مورد تعیین اهداف واقع بینانه و نتایجی که پس از تزریق می توانید انتظار داشته باشید صحبت کنید.

جزئیات رویه
قبل از عمل پرکننده پوست چه اتفاقی می افتد؟
قبل از دریافت پرکننده های پوستی، باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید. ممکن است بخواهید به یک متخصص پوست مراجعه کنید، یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که در مراقبت از پوست تخصص دارد. آنها چهره شما را بررسی می کنند و در مورد اهداف شما و اینکه چه زمینه هایی را می خواهید ارتقا دهید می پرسند.

آنها ممکن است صورت شما را با یک خودکار یا نشانگر علامت گذاری کنند تا نشان دهند تزریق در کجا انجام می شود. آنها همچنین ممکن است از صورت شما عکس بگیرند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما نوع خاصی از پرکننده ها یا پرکننده ها را توصیه می کند و عوارض جانبی احتمالی و زمان بهبودی را بررسی می کند.

در طول این مشاوره، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما در مورد سابقه پزشکی شما نیز سوال خواهد کرد. مهم است که در صورت مصرف دارویی به آنها بگویید، زیرا برخی از داروها می توانند خطر عوارض پس از دریافت فیلر را افزایش دهند. اگر دارید به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بگویید:

آلرژی.
سابقه کبودی یا خونریزی پس از اقدامات مشابه.
مشکلات عصبی.
شرایط پوستی
در طی عمل پرکننده پوست چه اتفاقی می افتد؟
می توانید پرکننده های پوستی را در مطب ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تهیه کنید. برخی از افراد انتخاب می‌کنند که پرکننده‌های پوستی را در یک آبگرم پزشکی (که مدسپا یا مدیسپا نیز نامیده می‌شود) تهیه کنند. این یک کلینیک پزشکی است که عمل های زیبایی را در محیطی شبیه آبگرم ارائه می دهد. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی پوست شما را تمیز می کند و ممکن است از یک لوسیون یا کرم با یک ماده بی حس کننده استفاده کند. داروی بی حسی ناحیه را بی حس می کند بنابراین درمان راحت تر خواهد بود.

با استفاده از یک سوزن نازک، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما مقادیر کمی از پرکننده ها را به زیر پوست شما تزریق می کند. سوزن نیشگون می گیرد یا نیش می زند، اما بیشتر افراد در طول این تزریق ها درد زیادی را تجربه نمی کنند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است فیلرها را در چندین ناحیه تزریق کند. کل فرآیند می تواند چند دقیقه یا تا یک ساعت طول بکشد.

بعد از عمل پرکننده پوست چه اتفاقی می افتد؟
پس از دریافت تزریق فیلر پوستی، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی پوست شما را تمیز می کند. آنها ممکن است یک کیسه یخ برای کاهش درد و تورم به شما بدهند.

ممکن است پس از تزریق، کبودی، تورم یا ناراحتی داشته باشید. معمولاً این عوارض خفیف هستند و در عرض چند روز از بین می روند.

بسیاری از افراد بلافاصله پس از انجام این تزریق ها نتایج را مشاهده می کنند. اما نتایج هر کسی متفاوت است. اینکه چه مدت طول می کشد تا نتایج را ببینید (و چه مدت طول می کشد) به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع درمانی که دریافت کرده اید.